Dejan Vuk Stanković je rođen 22. januara 1973. godine u Beogradu. Osnovnu školu “Starina Novak” i Prvu beogradsku gimnaziju, pohađao je i završio u rodnom gradu. Od 1991. do 1998. godine, studirao je filozofiju, koju je i diplomirao na Filozofskom fakultetu u Beogradu, sa prosečnom ocenom 9.25.

.ice-box { –ice-box-color: #c00; }

Diplomski rad je odbranio na temi iz oblasti savremene filozofije: O pojmu i preobražaju pojma filozofije kod Huserla, kod profesora dr Miloša Arsenijevića.

Iste godine (1998.), upisao je postdiplomske studije na Filozofskom fakultetu u Beogradu, na smeru filozofija, Katedra: etika i praktična filozofija, kod profesora dr Jovana Babića. Ispitne obaveze na postdiplomskim studijama je okončao u roku, sa prosečnom ocenom 9.80.

U junu 2007. godine, odbranio je magistarsku tezu na odseku za etiku Filozofskog fakulteta u Beogradu, pod nazivom: Moral i pravo u filozofiji Herberta Lajonela Adolfusa Harta, stekavši akademsko zvanje magistra filozofskih nauka.

U novembru 2011. godine, Dejan Vuk Stanković je odbranio doktorsku disertaciju na Odseku za filozofiju, na Katedri za etiku i praktičnu filozofiju, pod nazivom: Praktička racionalnost i odnos prava i morala u filozofiji Džona Mičela Finisa, stekavši akademsko zvanje doktora filozofskih nauka.

U periodu od 2000. do 2003. godine, bio je stipendista Ministarstva za nauku, tehnologiju i životnu sredinu. Kao stipendista, stručno se usavršavao i aktivno učestvovao u projektima Instituta za filozofiju i društvenu teoriju u Beogradu

Uporedo sa pohađanjem postdiplomskih studija i angažmanom u Institutu za filozofiju i društvenu teoriju, pohađao je Otvoreni program Beogradske otvorene škole (BOŠ), u periodu od 1999. do 2000. godine, kao i program Savremene teorije demokratije, Alternative akademske obrazovne mreže (AAOM), u periodu od 2000. do 2001. godine.

Tokom 2001. godine, Dejan Vuk Stanković se stručno usavršavao na Democracy and Diversity Institute, u Krakovu, Poljska, akademskoj instituciji čiji su osnivači New School For Social Research iz Njujorka, SAD i Jagelijanski univerzitet iz Krakova, Poljska. Usavršavanje je imalo multidisciplinarni pristup, obuhvativši kurseve iz oblasti političke teorije, sociologije i istorije.

U periodu od 2004. do 2006. godine, učestvovao je u svojstvu istraživača, kao analitičar agencije Marten Board International, članice ESOMAR-a, čiji je fokus bio na istraživanju tržišta i javnog mnjenja, licencirane od British Bureau for Marketing Reserch za program TGI.

Od 2011. godine do danas, učesnik je projekta Instituta za filozofiju, Filozofskog fakulteta u Beogradu pod nazivom “Istorija srpske filozofije”, čiji je rukovodilac profesor dr Irina Deretić.

Od 2016. godine, u svojstvu samostalnog istraživača, učestvuje na inter-regionalnom projektu “Izazovi i percepcije bezbednosnih izazova u Evropi”, Univerziteta za javnu politiku i bezbednost iz Budimpešte, Mađarska.

U projektu su uzeli učešće istraživači iz Istočne i Srednje Evrope, baltičkih zemalja, Ukrajine i Nemačke.

“Od 2011. do danas učesnik je projekta Instituta za filozofiju, Filozofskog fakulteta u Beogradu pod nazivom ‘Istorija srpske filozofije’, čiji je rukovodilac profesor dr Irina Deretić. Od 2016. godine, u svojstvu samostalnog istraživača, učestvuje na inter-regionalnom projektu ‘Izazovi i percepcije bezbednosnih izazova u Evropi’, Univerziteta za javnu politiku i bezbednost iz Budimpešte, Mađarska. U projektu su uzeli učešće istraživači iz Istočne i Srednje Evrope, baltičkih zemalja, Ukrajine i Nemačke. Od 2015. do 2020. godine bio je istraživač-saradnik na projektu ‘Medijametar – analiza štampanih medija u Srbiji“, u organizaciji Instituta za javnu politiku u Beogradu i Medijskog arhiva Ebart, Beograd. Nalazi ovih istraživanja objavljeni su u dvadeset štampanih studija, a prezentirani, između ostalog, i u Evropskom parlamentu u Briselu. Od 2014-2015. godine i u periodu od 2022-2023. godine, sarađuje kao konsultant i analitičar sa agencijom za istraživanje javnog mnjenja i tržišta Faktor Plus. Počev od 2023. godine, stalni je kolumnista dnevnog lista ‘Kurir’, a objavljuje stavove i mišljenja u dnevnom listu ‘Politika’“, napominje u svojoj biografiji.

Kao politički analitičar često nastupa u medijima.

Krajem 2024. podneo kandidaturu za člana Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).