Oni su u pismu istali da se suočavaju sa diskriminacijom i upitali profesore zašto su ignorisali apele koje su im upućivali i zatražili objašnjenje zašto su odlučili da stanu na jednu stranu.
.ice-box { –ice-box-color: #c00; }
Deo studenata u pismu navodi da se obraćaju u pokušaju “da se njihov glas već jednom čuje”, iako to, kako navode, nisu uspeli da postignu obraćajući se Pravnom fakultetu preko dekana 15. januara i 24. februara.
– Pokušali smo kroz dva obraćanja da ukažemo da ima i nas koji smatramo da nastava treba da se vrati u normalne tokove i da je fakultet u najmanju ruku dužan da nam omogući da se svi, bukvalno svi, studenti izjasne po tom pitanju ukoliko se iskoristi e-student platforma. Tom prilikom smo hrabro dostavili potpise i podatke nas preko 230 koji smo bili zagovornici te ideje, što je priznaćete znatno veći broj od onih koji se pojavljuju na plenumu i odlučuju u ime svih nas – ističe se u pismu rektoru Vladanu Đokiću.
“Glas velikog broja studenata se uopšte ne čuje”
Dodaju da se kao studenti Pravnog fakulteta nadaju i bore za promenu društva i sistema u pravcu vladavine prava i jakih institucija, a da se suočavaju sa time da se glas velikog broja studenata uopšte ne čuje.
Navode, takođe, da je nejasno šta to Pravni fakultet pa i plenum studenata imaju protiv neposredne demokratije i “uključivanja u proces odlučivanja svih kada se postavi pitanje da se izjasne da li su za blokadu ili za nastavak rada Fakulteta”.
(Tanjug)