Nenad Vujić je rođen 26.oktobra 1966. godine u Loznici.

.ice-box { –ice-box-color: #c00; }

Pravni fakultet je završio u Beogradu, gde je položio pravosudni ispit. Od januara 2010. godine obavlja funkciju direktora Pravosudne akademije. Od 2013. je član, a od 29.decembra 2017. godine je predsednik Komisije za sprovođenje Nacionalne strategije reforme pravosuđa. Specijalista je za ljudska i manjinska prava, prava izbeglica i raseljenih lica, kao i prava sindikata.

Radno i praktično iskustvo

Kako se navodi na sajtu Pravosudne akademije, Vujić je u periodu od septembra 2005. do decembra 2009. godine obavljao funkciju direktora Pravosudnog centra za obuku i stručno usavršavanje.

Zatim, od januara 2004. godine do septembra 2005. vršio funkciju koordinatora za ljudska prava u Pravosudnom centru za obuku i stručno usavršavanje. U okviru toga bio i član radne grupe za usklađivanje zakona SCG zakonima EU.

“Od decembra 2001. godine do kraja decembra 2003. obavljao dužnost pravnog savetnika i rukovodioca kancelarije Norveškog centra za izbeglice (projekat ljudskih prava), Niš”, navodi se na sajtu Pravosudne akademije.

Vujić je zatim, od maja 2001. godine do decembra 2001. radio kao pravni savetnik i zamenik šefa kancelarije Norveškog centra za izbeglice (projekat ljudskih prava), Kraljevo.

“Od aprila 2000. godine do maja 2001. obavljao funkciju pravnog savetnika i koordinatora mobilnih legalnih timova u Norveškom izbegličkom centru (projekat ljudskih prava), Kraljevo”, navodi se na sajtu Pravosudne akademije.

Vujić je od oktobra 1999. godine do aprila 2000. godine radio kao pravni savetnik u Fondu za humanitarno pravo. Pružao pravnu pomoć izbeglicama, raseljenim licima, kao i vodio istragu i izveštavanje o nestanku Srba i kidnapovanih ljudi. Bio zadužen i za kontrolu prava etničkih manjina.

“Godine 1997. i 1998. radio kao pravni savetnik u Jugoslovenskom pravnom odboru za ljudska prava u Beogradu”, navodi se na sajtu Pravosudne akademije.

Na sajtu Pravosudne akademije navodi se da je Vujić, pored visokog obrazovanja, radnog i praktičnog iskustva takođe je pohađao mnogobrojne stručne seminare, kurseve i obuke:

  •  Seminar EU konvencije o osnovnim ljudskim pravima;
  • Sindikalni kursevi u organizaciji sindikata – sponzorisani od strane Američkog organizacionog sindikata, AFL/CIO;
  • Seminar o izbornim sistemima koje organizuje IFES – Međunarodna fondacija za izborne sisteme)

Spisak novih ministra u Vladi Srbije pročitajte u odvojenoj vesti.

Biografiju ministra poljoprivrede, Dragana Glamočića pročitajte u odvojenoj vesti.

Biografiju ministarke građevinarstva, Aleksandre Sofronijević, pročitajte u odvojenoj vesti.

Biografiju ministarke državne uprave i lokalne samouprave, Snežane Paunović, pročitajte u odvojenoj vesti.