Da je utisak javnosti da se istraga o uzrocima urušavanja zgrade Železničke stanice u Novom Sadu i identifikaciji potencijalnih osumnjičenih ne odvija uobičajno, potvrđuje činjenica što na slučaju rade isključivo tužioci Odeljenja za opšti kriminal novosadskog Višeg javnog tužilaštva, a ne uže specijalizovani kadrovi iz Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije, saznaje „Nova“.
Iako se od prvog dana spekuliše da je urušavanje tek renovirane stanične zgrade, kao i pogibija 14 osoba direktna posledica koruptivnih radnji, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu, na predistražnim radnjama nije angažovalo antikoruptivno odeljenje, već petoro tužilaca iz opšte materije. Glavni tužilac novosadskog VJT do danas nije upoznao javnost sa detaljima preduzetih radnji, dok je jedini odgovor koji se upućuje medijima taj da su „u toku provere“, kao i da će javnost blagovremeno biti upoznata sa svim detaljima.
Činjenica da ni posle deset dana nije došlo do bilo kakvih pomaka, kao i da tužilaštvo uporno odbija da informiše javnost o imenima javnih tužilaca angažovanih na slučaju, u javnosti se stvara nepoverenje i slutnja da se slučaj zataškava, a dokazi uklanjaju.
Sa druge strane, javni istup inžinjera geologije Zorana Đajića, koji je bio angažovan na rekonstrukciji stanice, jasno su potvrdili da je VJT ušlo u postupak prikupljanja obaveštenja od strane građana i maratonska saslušanja, bez ikakvih tačnih podataka i dokumentacije koju su istog dana morali da im ustupe kako „Infrastrukture železnice“ kao naručioci posla, tako i Ministarstvo za građevinarstvo i saobraćaj, ali i Grad Novi Sad.
„Još od prvog dana bile su očigledne indicije koje ukazuju da je po sredi organizovani kriminal, pa je ostalo nejasno zašto slučaj nije odmah preuzelo Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) u Beogradu. Posebno zbog sve izvesnije umešanosti funkcionera i direktora javnih preduzeća, čije je procesuiranje svakako u nadležnosti TOK-a“, kaže za „Novu“dobro obavešten izvor.