– I to, čini mi se, dobrim delom, jer trošimo previše vremena na tu pripremnu fazu. Tek se postavljaju skele. U tom postavljanju skela, mi se iscrpljujemo u razgovorima o modalitetima te vlade. Mi tražimo prelazno, a ne savršeno rešenje. Dakle, prelazno rešenje koje će omogućiti slobodne izbore, rekao je Zdravko Ponoš za N1.

.ice-box { –ice-box-color: #c00; }

On je dodao da je, kako je rekao, “šteta što je prošlo pet meseci” da bi i studenti počeli da govore o prelaznoj vladi.

– Mislim da je loš pristup to što oni odmah govore o modelima, umesto da su se najpre opredelili za to da je to način, pa onda da razgovaraju o tome kako da se doradi model koji nude opozicija i Proglas. Možda može da se dođe do nečega što oni zovu prelaznom vladom – mada to nije prelazna vlada, u kojoj nema ni opozicije ni vlasti. Ali ne znam koliko vremena treba za to, koliki pritisak treba da se izvrši, da bi vlast oslabila toliko da odustane od svoje pozicije. To nije realno, naglasio je Ponoš.

Rekao je da je opozicija realna “jer je rekla da ne mora da učestvuje u prelaznoj vladi”.

– Rekla je – važno je da obezbedimo mirnu tranziciju iz ovoga što preti da postane haos. Opozicija ne može da nagovori vlast da ne učestvuje u toj vladi. Mislim da svi koji zagovaraju prelaznu vladu koja će da se desi bez ikakve interakcije sa vlašću, ne razumeju stvari. Treba i studentima da neko da kaže da krokodili ne lete. Nije svejedno da ćemo ovo rešiti za tri meseca i da li će sledeći semestar početi na vreme, ili ćemo ovo rešavati naredne dve godine, dok studenti ne postanu jači od ove vlasti, rekao je Ponoš.